یک روز خودمان را چگونه در میدان سن مارکو بگذرانیم
سفر به اروپا با گردشگری مفید

مطلب ما را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

میدان سن مارکو ونیز میدان اصلی ونیز در تور ایتالیا است . پیازا در قرن نهم به عنوان یک ناحیه ی کوچک در جلوی قصر سلطنتی اصلی استی مارک (mark’s Basilica st) بوده است . پیازا همیشه به عنوان مرکز ونیز نگریسته شده است. این مکان قرارگیری همه ی ادارات مهم ایالت ونیتیان بوده است .

نشانه ای که اغلب به ناپلئون (و شاید به طور صحیح تر به آلفرد دموزت) اختصاص داده شده که پیازا سان مارکو را اتاق رسم کشی اروپا می نامند .

این میدان به اندازه ی کنونی اش گسترش یافت و در سال ۱۱۷۷ شکل گرفت.  پیازا سن مارکو به انگیسی به معنای نشان مقدس می باشد .

این میدان از قرن نوزدهم تا کنون مکانی برای ملاقات مقامات اسقف و همچنین مکان برای برگزاری بیشتر جشنواره های ونیز بوده است . حتی امروز هم یک مکان پرطرفدار در ایتالیا می باشد .

این یکی از معدود جاهای بزرگ شهر در تور اروپا است که صداهای انسان بر همه ی صداهای رفت آمد موتورها غلبه پیدا می کند که به آبراه های ونیز محدود می گردد .

پیازا سان مارکو در میان توریست ها، عکاسان و مهاجرکنندگان به عنوان یک بنای تاریخی برای ونیز بشمار می آید ،و نسبت به سایر مناطق بسیار پر طرفدار است..

جاذبه های گردشگری اطراف میدان

در سه سمت این میدان بناهایی را می بینید که از نظر معماری شباهت زیادی به هم دارند اما چیزی که این میدان را دوست داشتنی تر می کند حضور گردشگران و ونیزی های زیادی ست که برای گردش، نوشیدن قهوه، ملاقات با دوستان و دیدن جاذبه ها در این میدان جمع می شوند. میدان در سه سمت با طاق های پشت سر هم پوشیده شده که در زیر آن ها مغازه ها و کافه های زیادی هست. جذابیت میدان سن مارکو بیشتر از همه به خاطر معماری جذاب و قرینه ی سه سمت آن است و طراحی کلیسای جامع آن را به اوج رسانده زیبایی است. با جاذبه ها و تفریحات زیادی که در این میدان وجود دارد هتل های اطراف این میدان معروف و پرطرفدار شده اند و دسترسی راحتی به جاذبه های مهم شهر دارند.

شاید بد نباشد که سفرتان در تور ونیز  را از همین‌جا آغار کنید و برای شروع سری به دیدنی‌های دورتادور این میدان بزنید . می‌توانید در همین‌ میدان تعدادی از مهم‌ترین بناهای ونیز همانند برج ناقوس، کلیسای سِنت مارک و برج ساعت را مشاهده کرد .

اما در این بین از کافه فلوریان غافل نشوید.

کافه «فلوریان»

در میدان سن مارکو با بیش از ۳۰۰ سال قدمت، خاطرات حضور چهره های نامدار جهان اندیشه همچون «گوته»، «لرد بایرن»، «ژان ژاک روسو» و «مارسل پروست» را در سینه خود دارد. محل دفن مارکوپلو نیز در این میدان واقع شده.

caffe-florian-outside-band

کلیسای سنت مارک

کلیسای جامع سنت مارک یک کلیسای جامع در شهر ونیز، شمال ایتالیا است.که مشهورترین کلیسای شهر ونیز و مثال بارزی از معماری بیزانسی است.

این تنها کلیسای جامع شهر ونیز از سال ۱۸۰۷ است. این کلیسا دفتر کار اسقف اعظم ونیز نیز هست. فضای داخلی کلیسا همانند پلانش، اساساً بیزانسی است هر چند مقیاس ژوستی نین و سکته های ناشی از بندهای گنبددار آن تا اندازه ای جزئی در اث عناصر رومانسک غربی دگرگون شده اند. یکی از ویژگی های بارز ساختمان روش تامین روشنایی و سلسله موزائیک های روایتی آن، تماماً بیزانسی است.

St. Mark's Church of Venice

برج ناقوس

برج ناقوس کلیسای سنت مارک یکی از مناره هایی است که در سراسر تالاب ونیز وجود دارد. قدمت این مناره به قرن ۱۲ میلادی می رسد. محلی که این برج ساخته شده است، ابتدا برج دیده بان وجود داشته است. برج دیده بان، اوایل قرن ۱۶ میلادی مورد اصلاح و بازسازی قرار گرفت. برج ناقوس کلیسای سنت مارک، در سال ۱۹۰۲ میلادی فروریخت و نابود شد. این برجی که در حال حاضر می بینید، نسخه کپی برج اصلی است که بدون کم و کاست دوباره سازی شده است. برج ناقوس کلیسای سنت مارک، در میان محلی ها با نام مناره سن مارکو شناخته می شود.

Venice bell tower

 

آدرس میدان : 

پیاززا سان مارکو ، ۳۰۱۰۰ ونیز

هزینه و شرایط تهیه بلیط میدان سن مارکو :

بلیط شامل : شامل ورود به کاخ Doge ، Museo Correr ، موزه باستان شناسی و Biblioteca Nazionale Marciana است و تا ۶ ماه اعتبار دارد.

قیمت بلیط :

تک نفره : ۳۶.۰۰۰ یورو / دانش آموزان : ۱۹.۰۰۰ یورو / بالای ۶۵ سال : ۱۹.۰۰۰ یورو / خانواده : ۱۹.۰۰۰ یورو

محل تهیه بلیط:

30100 VENICE VE

تلفن: +39 041 2405211

فاکس: +39 041 5200935

E-MAIL: info@fmcvenezia.it

وب سایت: www.visitmuve.it

San Marco Square Museum Pass.

نکته مهمی که باید در میدان سن مارکو رعایت کرد:

طبق قوانین ونیز برای جلوگیری از خراب شدن میراث یونسکو غذا دادن به کبوتران در میدان سن مارکو ممنوع است و کسانی که این قانون را زیر پا می گذارند بین 50 تا 200 یورو جریمه می شوند.

مجله گردشگری مفید

دیدنی های لیسبون
مهمترین توصیه های بهداشتی که باید در سفر رعایت کنیم
در آتن از کدام جاذبه ها بازدید کنیم ؟
معرفی بهترین هتل های دوسلدورف
بستن منو